Učení se nového jazyka

Učení se nového jazyka

Učení se nového jazyka může být náročné, ale zároveň velmi zábavné a naplňující. Dnes je učení se nového jazyka snadnější než kdy jindy díky mnoha možnostem online. Jednou z nejoblíbenějších online platforem pro učení se nových jazyků je Duolingo. Tato platforma je zcela zdarma a nabízí uživatelům interaktivní lekce a cvičení, které pokrývají všechny aspekty jazyka, jako jsou slovní zásoba, gramatika, poslech a mluvení. Duolingo má také velkou uživatelskou základnu a komunitu, což umožňuje uživatelům navázat spojení s dalšími lidmi, kteří se učí stejný jazyk.

Proč Duolingo a který jazyk zvolit?

Proč Duo? Největší výhoda je, že je to zábava a nemá být to učení (čehokoliv) zábavné? Přirozeně první jazyk, který napadne asi každého, je angličtina. Je zapotřebí však zmínit, že varianta čeština-angličtina, tedy učení se angličtiny z češtiny, není na této platformě dotažená v porovnání s jinými kombinacemi. Zde se lze naučit pouze základy angličtiny, ale ne více. Mnohem lepší situace je v kombinacích angličtina-francouština nebo angličtina-španělština. U obou je slovní zásoba mnohonásobně větší a celková délka kurzu je také delší. Například francouzština je jeden z nejpopulárnějších jazyků na světě a mnoho lidí se rozhodne jej naučit z různých důvodů, jako je cestování nebo pracovní příležitosti.

Čas není překážkou

Duolingo je vždy k dispozici, kdykoli a kdekoli. Toto je druhá největší výhoda. Nejste závislí na učiteli, tempo a čas učení jsou pouze a jen na vás. Učení na Duolingu je velmi snadné. Stačí si vytvořit účet, vybrat si úroveň, na které chcete začít, a začít se učit. Lekce jsou rozděleny do krátkých cvičení, což umožňuje uživatelům učit se jazyk postupně a snadno si zapamatovat nová slova a gramatická pravidla. Duolingo také nabízí možnost procvičovat mluvení pomocí mikrofonu a poslechu. Další výhodou Duolingo je, že platforma je k dispozici na různých zařízeních, jako jsou mobilní telefony, tablety a počítače, takže se můžete učit kdykoliv a kdekoli.

Věk není překážkou

Věk není překážkou při učení nového jazyka. Lidé všech věkových kategorií mohou naučit zvolený jazyk a využít příležitostí, které tento jazyk nabízí. Učení nového jazyka může také pomoci udržet mozek v kondici a zlepšit kognitivní funkce, což je i pro starší dospělé velmi užitečné.

Nicméně učení nového jazyka vyžaduje odhodlání, čas a úsilí. Není to něco, co lze dosáhnout přes noc. Je důležité si stanovit reálné cíle a pravidelně se učit, abyste dosáhli pokroku. Učení francouzštiny může být zábavné, ale zároveň i náročné, a proto je důležité najít si způsob učení, který vyhovuje vašemu stylu učení a potřebám.

Učení francouzštiny je snadné, pokud máte dostatek motivace a používáte správné nástroje. Online platformy jako Duolingo jsou velmi užitečné, ale nenahrazují interakci s rodilými mluvčími a pravidelné učení. Učení nového jazyka může být výzvou, ale zároveň je to také příležitost pro osobní růst a rozvoj.

Motivace je zajímavý fakt. Jste-li ve třídě plné dalších studentů, přirozeně chcete být nejlepší. Stejně to funguje v Duolingo. Každý týden máte náhodně vybranou třídu, resp. náhodně vybranou skupinu, ve které soupeříte o to kdo bude první, nebo alespoň v první desítce. Kromě této skupiny se lze porovnávat se svými přáteli, rodinou či známými.

Dá se tedy naučit nový jazyk pouze online?

Zkráceně, ne. Ne pouze. Jak bylo zmíněno výše, je zapotřebí korekce a doplnění od lektorů. Ač Duolingo nabízí gramatiku, mluvení i poslech, tak vysvětlení od živého učitele je stále efektivnější způsob. Naštěstí v dnešní době je velký výběr učitelů všech kategorií a s tím souvisejících cen za hodinu.

Praktická zkušenost

Z praxe, konkrétně po 500 dnech, v průměru 50 minutách denně, lze s jistotou říct, že lze dosáhnout úrovně B1. A tak cílová úroveň B2 je snadno v dohledu.


Pod čarou. Tento článek není nikterak sponzorovaný, ani PR. Jedná se čistě o osobní zkušenost a názor.

Link na Duolingo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *